Ürün

Tamamen Bitkisel, Nikotinsiz Sigara "Green Life"

İÇERİK ve TANIM


Bu mamul, nikotin içermeyen, insan sağlığına zararı olmayan, sigara bağımlılığını azaltarak bitiren, üzüm yaprağı, incir yaprağı ve sarı kantaron bitkisinden üretilen mamuldür.
Sigara, nargile gibi tütün mamulleri vb. yerine kullanılan, zararlı ve kimyasal madde içermeyen yeni nesil nikotinsiz bitkisel sigara.

ÜRETİM AŞAMASI


Üzüm ve incirin özen ile toplanan yapraklarının sarı kantaron bitkisi ile karışımından elde edilen nikotin içermeyen sigara üretimini kısaca şöyle özetleyebiliriz: Bitkisel sigara nikotin içermeyen, ham maddesi üzüm yaprağı ve incir yaprağı olan ürünümüz yaprakların kat kat üst üste konulması ile kesilmektedir. Kesilen yaprakları su içerisinde bekleterek yaprakların yumuşatılması ile aromalı üretilecek olan ürünlerin aromalandırma işlemleri ve kurutma işlemleri takip etmektedir. Bu işlemleri takiben elde edilen karışım karbon filtreli sigara kağıdına sarılarak içime uygun hale getirilir. Standart paketleme ve ambalajlama işlemleri uygulandıktan sonra nihai tüketiciye ulaşımı sağlanır.

SAĞLIK YÖNÜNDEN ANALİZİ


Mevcut teknikte kullanılan tütünden mamul sigaralar, günümüzde insan sağlığını tehdit eden en önemli faktörlerden biridir. Sadece sağlık sorunu olarak değil, aynı zamanda sosyal ve ekonomik alanlarında sorun teşkil etmektedir. Bilimsel araştırmalara göre pek çok zararlı maddeyi içinde barındıran tütünden mamul sigara, vücudumuzdaki tüm organ ve sistemlerimizi olumsuz etkilediği tespit edilmiştir. Zarar gören sadece tütünden mamul sigara içen kişi olmayıp, tütünden mamul sigara dumanına maruz kalan her pasif içici de olumsuz olarak etkilenmektedir. tütünden mamul sigaradan yayılan duman, hem nefes yoluyla hem de ciltten emilerek kana karışmaktadır.
-İnsanlarda bağımlılık yapan tütünden mamül sigarayı azalttırmak ve bıraktırmaktır.

- Üzüm ve incir yaprağı, sarı kantaron çiçeği ve gövdesi kullanarak sağlığa zararlı olan tütün kullanımına karşı çözüm oluşturmak ve insanların hem psikolojik hem de tütünden mamul sigaraların içerisinde nikotin kullanılması sebebiyle oluşturulan fiziksel bağımlılığını kaybetmesini sağlamaktadır.

-Sigaranın vermiş olduğu zararlardan olan ağız yaralarına sarı kantaron bitkisi kullanılması ile hem engelleme yolu hem de daha önceden kullanarak zarar görmüşler için iyileşme sürecinde faydalı yönde katkı sağlamaktır. Sarı kantaron bitkisinin diğer bilindik faydaları; iştah açıcıdır, vücudu dinçlendirir ve kuvvet verir, kas gevşetici özelliği vardır, göğsü yumuşatır, öksürüğü keser ve kişilerde rahatlama sağlar, sinirsel olarak meydana gelen mide ağrılarını dindirir, yara iyileştirici özelliği sayesinde antiseptik görevi yapar.

-İnsan sağlığına içerdiği 4000'den fazla zararlı madde ile zararları olan tütünden mamul sigaranın psikolojik bağımlılık duyan kullanıcıları için kullanabilecekleri zararlı nikotin, arsenik, benzen ve benzeri zararlı kimyasallar içermeyen bir sigara oluşturmaktır.

-Karbonmonoksit tütünden mamul sigaralarda 0.1 ile 10 mg arasındadır. Üretilecek olan yeni nesil bitkisel sigara ürünümüzde ise 0.01 mg dır. Bu da son derece önemli ve düşük bir katbonmonoksitin, kandaki oksijeni yok etmesiyle damarlarda kolesterol depolanır ve bunun neticesinde kalp krizi riski artar.

-Yemek borusu ve midede ülser, kanama ve kanser oluşumu artar. Pankreas kanseri riski fazlalaşır.

-Tütünden mamul sigara içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha fazla mesane kanserine yakalandıkları görüşmüştür.

-Tütünden mamul sigara içenlerin ellerinde ve parmaklarında sararmalar ve tırnaklarda kırılmalar görülmektedir.

-Tütünden mamul sigara kol ve bacak damarlarında çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. Özellikle, damarlardaki tıkanıklık nedeniyle ancak organların kesilmesi ile tedavi edilebilen (burger) hastalığına sebep olmaktadır.

-Ağız kokusu, diş ve diş eti hastalıkları, diş kaybı ve tat alma duyusunda bozulmalar görülmektedir.

-Beyin hücrelerinin ölümüne ve hafıza zayıflığına (alzheimer) sebep olması,

-Koku alma duyusu azalması,

-Tütünden mamul sigara içen bayanlarda, rahim ve yumurtalık kısırlığı, erken menopoz ve rahim kanseri gibi tehlikeler görülmesi,

-Gözlerde katarakt ya da körlük meydana gelmesi,

-Vücutta yorgunluk, ruhsal gerilim, aşırı stres ve uykusuzluk görülmesi,

-Cinsel organlarda iktidarsızlık, ereksiyon da azalma ve döllenme yetersizliği meydana gelmesi,

-Vücuttaki insülin salgılama yeteneği azaltarak şeker hastalığına sebep olması,

- Tütünden mamül sigara, deri yapısının bozulmasına ve kırışıklıklara yol açması, Bunun yanında sigara içenlerin yaraları çok daha zor iyileşir. Bazen ameliyat sonrası yaraların iyileşmedi görülmektedir.

-Tütünden mamul sigara bağımlılıkların da kronik baş ağrılarına rastlanması.

-Tütünden mamül sigaraların yukarıda belirttiğimiz zararları dışında pek çok fazlaca insan sağlığını kötü yönde etkileyecek unsurları bulunmaktadır.

YASAL MEVZUAT YÖNÜNDEN ÜRÜNÜMÜZ


TÜTÜN VE ALKOL PİYASASI DENETLEME KURUMU (TABDK) Tütün mamulleri Daire Başkanlığına 02.09.2013 tarihli 829771779045 sayı no'lu başvuru dilekçemize istinaden aldığımız cevaba göre: Yeni nesil bitkisel sigara ürünümüz, tütünden mamul sigaralar sınıfına girmediği belirtilmiştir, Bunun neticesinde, yeni nesil bitkisel sigara ürünümüz TABDK kurumu kanın ve yönetmeliklerinden bağımsız olarak hareket edebileceğimiz anlaşılmıştır.